AAA

Katarakta

Vsetínští oční chirurgové začali implantovat trifokální čočky


DSC_0659Díky trifokálním čočkám vidí pacienti i na třetí vzdálenost.


Projekt Valašského očního centra na kterém se podílí Vsetínská nemocnice, a.s. společně s ZIRIS Očním centem  má k dispozici hodnocení prvních pacientů, kterým byla voperována nejnovější trifokální nitrooční čočka. Ta na rozdíl od multifokálních dokáže zajistit vidění na všechny vzdálenosti bez nutnosti nosit brýle, tedy nejen do blízka a do dálky, ale také na takzvanou třetí vzdálenost, která je využívána zejména pro práci na PC, což do současné doby nebylo možné.


„Řeší vidění na všechny vzdálenosti, které člověk potřebuje k životu. Tedy čtení, práci na počítači, vidění do dálky i v místnosti,“ specifikoval primář vsetínského očního oddělení MUDr. Michal Ziegler. Kdo je ideálním kandidátem pro tuto operaci? „Jedná se o pacienty ve věku padesát až sedmdesát let, kteří jsou aktivní, mají náročné zaměstnání nebo koníčky, při kterých je brýle omezují,“ doplnil primář. Trifokální čočka je vyrobena z kvalitního hydrofilního akrylátu, má vynikající tvarovou paměť a pacientovi poskytuje lepší orientaci v prostoru při práci i dalších aktivitách.

 

Poprvé byla trifokální čočka implantována v ČR v říjnu 2011 na pracovišti v Havlíčkově Brodě. V roce 2012 se rozšířila na další významná oční pracoviště, ve Vsetíně ji implantovali prvnímu pacientu v prosinci minulého roku.

 

„Zatím jsme realizovali desítku těchto operací. Všichni pacienti jsou s výsledky spokojeni,“ konstatoval Ziegler s tím, že zákrok klade větší nároky na operatéra, protože materiál, se kterým pracuje, je nákladnější než u multifokálních či monofokálních očních čoček.  Pro pacienta je však příprava přibližně stejná, jako je to u jiných očních operací. „Je zapotřebí snad jen přesnější biometrie a topografické vyšetření, ve Vsetíně ale máme k dispozici potřebné vybavení. Pacienti zde najdou vše na jednom místě,“ doplnil primář s odkazem na moderní diagnostický přístroj Sirius, který poskytuje měření s nejvyšší přesností.

 

Valašské oční centrum patří v současné době k deseti nejlépe vybaveným očním pracovištím v České republice. Využít mohou od podzimu loňského roku nejen klasickou operaci s implantací moderních nitroočních čoček, ale také laserovou operaci dioptrických vad. Pro které pacienty je výhodnější „klasika“ a pro které laserový zákrok? „Rozhodnutí je vždy individuální s ohledem na konkrétního pacienta. Jednoduše lze říci, že laserový zákrok (rohovková operativa) je výhodnější pro pacienty ve věku od osmnácti do čtyřiceti let. Pro starší je pak vhodnější klasická operace s implantací nadstandardní nitrooční čočky. Obojí je ve Vsetíně dostupné,“ vysvětlil primář Ziegler.

Komentáře   

 
0 #101 Guest 2021-04-05 10:41
sildenafil online prescription https://eunicesildenafilcitrate.com/ where to buy sildenafil online
Citovat
 
 
0 #102 Guest 2021-04-05 16:50
vardenafil price https://vegavardenafil.com/ staxyn (vardenafil)
Citovat
 
 
0 #103 Guest 2021-04-19 14:48
When soime one searches for his necessary thing, so he/she needs
to be available that in detail, so that thing is maintained over here.


My web blog: Taş Kaplama: https://www.pangolinstone.com
Citovat
 
 
0 #104 Guest 2021-05-22 11:11
https://chloroquineorigin.com/ chloroquine phosphate aralen https://chloroquineorigin.com/ - chloroquine phosphate brand name aralen uk
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit