AAA

Katarakta

Kvalita nitroočních čoček je pro dobré vidění zásadní

V poslední době se opět rozbouřila debata o nitroočních čočkách a jejich kvalitě. Jejich výběr byste neměli podceňovat. I když se rozhodnete investovat do operace katarakty femtoseknudovým laserem, je to čočka, která pak určuje kvalitu Vašeho vidění.

 

Na českém trhu je několik nitroočních čoček, které z dlouhodobého hlediska mohou způsobit určité komplikace nebo nespokojenost.

 

První z nich je tzv. druhotná katarakta, při níž se u pacienta začnou projevovat příznaky podobné, jako u šedého zákalu. Pro léčbu je nutné podstoupit další nitrooční operací nebo laserový zákrok.

 

Dalším problémem, se kterým se můžete setkat u hydrofobních čoček je tzv. glissening. Tím trpí i některé silni propagované čočky z USA. Glissening jsou mikroskopické prasklinky v čočce, které mohou ovlivnit kvalitu vidění. Tento problém, který vzniká na čočce bohužel nelze nijak odstranit – pouze výměnou čočky, což je však velmi komplikovaný zákrok.

 

Další důležitou věcí, na kterou byste měli při výběru nitrooční čočky dát pozor je její výběr žlutý filtr. O něm se podrobně zmiňujeme v tomto článku.

 

Může se také stát, že se čočka v oku zkroutí nebo decentruje a tím se také zhorší kvalita vidění. V tomto případě je třeba provést reoperaci, během které je čočka vrácena zpět na optimální místo, nebo musí být z oka vyňata a nahrazena novou.

 

Každý pacient by měl vědět, jaká nitrooční čočka mu bude naimplantována a měl by si také po operaci odnést pacientskou kartičku s informacemi o typu a názvu čočky. Pokud víte, jakou čočku Vám bude lékař implantovat, můžete si i na internetu prohlédnout informace o výrobci, případně zda splňují i podmínky uvedení na trh v USA (mají certifikaci FDA), kde musí splnit velmi přísná kritéria. Některé společnosti, jako například britský Rayner byl dokonce oceněn Jejím Veličenstvem královnou Alžbětou II., jakož příkladná exportní firma.

Komentáře   

 
0 #51 Guest 2020-12-26 00:53
I've been browsing on-line greater than three
hours nowadays, but I never found any fascinating article like yours.
It's pretty worth sufficient for me. Personally, if all webmasters and bloggers made excellent content as you did, the net shall be a lot more useful than ever before.
Citovat
 
 
0 #52 Guest 2021-05-12 08:14
http://slkjfdf.net/ - Euroleb Inemisi tbg.cqxj.zrak.v ideris.cz.tll.j m http://slkjfdf.net/
Citovat
 
 
0 #53 Guest 2021-05-12 08:22
http://slkjfdf.net/ - Jubowan Egeuvusod kym.cajz.zrak.v ideris.cz.eel.l m http://slkjfdf.net/
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit