Novinky
Czech English

 sk

Sulcoflex - čočka první volby

crstPro Allona Barsama, MD, MA, FRCOphth - lékařského ředitele kliniky AB vision v Londýně je Sulcoflex první čočka, po které sahá, když potřebuje piggyback čočku. Jaké má důvody a výsledky se dočtele v článku.

Doporučení RayOne

rayone naweb

 Doporučení jak postupovat při implantaci čočky RayOne, které vyplynulo z mnoha úspěšných implantací v Evropě: pro ujištění, že vedoucí haptika směřuje správným směrem, otočte injektorem v kapsulárním bagu o 45° až 90° doprava. Když je haptika v kapsulárním bagu, optika se injekuje obvyklým způsobem. Při dokončování rozvíjení optiky můžete začít injektor otáčet zpět. Tím se dosáhne bezpečného a stranově správného uložení čočky do pouzdra, včetně zadního haptiku.

 

Praktickou ukázku zmiňovaného postupu uvidíte na videu prof. Findla: https://www.youtube.com/watch?v=pugDdQ6nJq0&t=37s

 

 

VYŠETŘENÍ PLUSOPTIXEM HRADÍ DVĚ POJIŠŤOVNY

 

PlusS12Díky preventivním programům Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra (211) a České průmyslové zdravotní pojišťovny (205) si můžete nechat proplatit vyšetření zraku svého dítěte přístrojem Plusoptix.

Oceňujeme, že pro tyto pojišťovny je dobrý zrak dětí jednou z priorit. Věříme, že i díky tomuto kroku bude odhaleno více zrakových vad u dětí včas.

Přehled lékařů, kteří vyšetřují přístrojem Plusoptix naleznete zde.

 

Více informací o programech:

 

Zkušenosti s NOČ RayOne v ČR

asico

 O své první zkušenosti s preloadovanou nitrooční čočkou RayOne se s námi podělil pan primář Zdeněk Mazal z Oblastní nemocnice Mladá Boleslav, a.s.

 

„Systém je dokonalý, manipulace snadná, implantace snadná, zcela bez problémů. Doporučuji zavést běžně injektor do oka a jakmile se vedoucí haptik začne uvolňovat, tak pootočit injektor o 2-3 hod doprava, tedy po směru hod. ručiček. Při dokončování rozvíjení optiky začít injektor otáčet zpět. Tím se dosáhne bezpečného a stranově správného uložení čočky do pouzdra, včetně zadního haptiku!“

 

 

Volk - jak vyčistit vyšetřovací čočky

asicoI vyšetřovací čočky se někdy ušpiní, jak je vyčistit najdete v tomto návodu.

Novinky

Katarakta

Vitreo

Refrakce

Glaukom

Přístrojové vybavení

Další materiál a doplňky

Ambulance

Biomateriál

Pro děti

mapa_naweb.jpg

 

Informace

Videris s. r. o. nabízí komplexní portfolio produktů a služeb pro oftalmologii - od vlastní výroby přes distribuci, servis oftalmologických přístrojů a nástrojů, až po služby související s organizací oftalmologických a jiných zdravotnických kongresů či seminářů i s mezinárodní účastí.

O nás

Naším cílem je vytvářet lékařům kvalitní zázemí pro práci a možnost využívat nejnovější technické prostředky a metody. Úzce spolupracujeme s českými odborníky, nejen při vývoji nových výrobků, ale i při podpoře vzdělávání na specializovaných stážích a dalších programech doma i v zahraničí.