Glaukomový implantát
Czech English

 sk

Glaukomový implantát

 

logo ajl 180x180

 

 

Glaukomové implantáty ESNOPER

 

Snoper-V2000

ESNOPER V2000 sklerální implantát je indikován pri nepenetrující hluboké sklerektomii (NPDS) u glaukomu s otevřeným úhlem. ESNOPER V 2000 je neresorbovatelný implantát, který poskytuje pevnýa stálý prostor, který zajištuje drenáž komorové tekutiny.

 

 ESNOPER esnoper-clipCLIP uveosklerální implantát je indikován pri nepenetrující hluboké sklerektomii (NPDS) u glaukomu s otevřeným úhlem. Esnoper Clip je neresorbovatelný implantát, jehož dvouplošný tvar zahrnuje 2 drenážní otvory. Trabekulární (intrasklerální a supracilirární) a uveosklerální. Při implantaci musí být seříznutá část zasunuta do suprachoroidiálního prostoru a vrchní cást je umístena do sklerálního lužka.

K implantaci Esnoper Clipu je třeba absolvovat školení.

 

Youtube video: https://www.youtube.com/results?search_query=esnoper

Produktové brožury: ESNOPER Clip a ESNOPER V2000

 

 

Výslekdy po dvouletech - studie.

 

 

 

Logo_Aptissen.jpg

HealaFlow

HEALAFLOW®  je drenážní injekovatelný implantát - pomalu resorbovatelný viskoelastický gel, indikovaný pro penetrační i nepenetrační operace glaukomu. Funguje jako výplňový materiál a zamezuje pooperační fibrozé a tím zlepšuje úspěšnost operace.

  • Dlouho trvající (pomalá resorpce).
  • Vysoce purifikovaný.Healaflow_Syrenge
  • Tekutá textura (Liquid texture).
  • Netoxický (bez nežádoucích účinků).
  • Ne-živočišný původ.
  • Jednoduchý na použití.

 Indikace:HealaFlow je indikovaný pro filtrační operaci glaukomu, perforující nebo neperforující.

 HealaFlow může být injekovaný:

  • pod sklerální flap,
  • do sklerální kapsy,
  • pod spojivku,

HA koncentrace:      22,5 mg/ml

Molekulární váha:    >2,5 Mda

Původ:                    biofermentace

PH:                         7,0

Fyziologická osmolarita: 305 mOsm/kg

Stříkačka a kanyla:  0,6/25G/7/8 kanyla

HealaFlow je dodáván v  0,6 ml skleněné stříkačce.

 

ZÚM Kód: 0192613

 

kihna2Více informací naleznete v produktovém letáku.

 

kihna2
 

 
Studie formou videa
film

 - Produktové video

 

 

 


 

Newworld_logo

Ahmedova chlopeň

Glaukomový implantát snižující NOT

okoGlaukomový implantát se skládá z velmi malého plátku (destičky) s unikátním chlopňovým systémem, který reguluje NOT. Ke snížení NOT dochází bezprostředně po jeho zavedení. K plátku je připojena trubička, která napomáhá odtoku nitrooční tekutiny z oka, čímž NOT snižuje. Chlopňovité provedení zajišťuje samoregulaci podle toho, jak se mění tlak v oku způsobený tokem nitrooční tekutiny. Díky přesné kontrole množství nitrooční tekutiny, která je propuštěna chlopní, nedochází k žádnému nadměrnému odtoku z oka, což by jinak znamenalo závažný problém. Ahmedův galukomový implantát je umístěn na vnější stranu oka a poskytuje dlouhodobou kontrolu NOT s úspěšností okolo 90%.

 

Implantaci lze provádět ambulantně za použití lokálních anestetik. Celý zákrok trvá zhruba 30 minut.Následně je třeba provést testy a sledovat změny nitroočního tlaku pro ujištění, že implantace proběhla úspěšně.

 

 

 

Samoregulační mechanismus

Ahmedův glaukomový implantát s ventilem je konstruován tak, aby nedocházelo k jeho ucpávání. Každá částečka, která je dostatečně velká na to aby prošla přívodní trubičkou, lehce projde i Venturi-flow komorou. Elastické membrány pomocí změny tvaru soustavně regulují odvod tekutiny za všech podmínek. Napětí těchto membrán zabraňuje vznik hypotonie.

 
 
film
 
- FP7
 
 
 
 
 
kihna2
 
 

 

Novinky

Katarakta

Vitreo

Refrakce

Glaukom

Přístrojové vybavení

Další materiál a doplňky

Ambulance

Biomateriál

Pro děti

mapa_naweb.jpg

 

Informace

Videris s. r. o. nabízí komplexní portfolio produktů a služeb pro oftalmologii - od vlastní výroby přes distribuci, servis oftalmologických přístrojů a nástrojů, až po služby související s organizací oftalmologických a jiných zdravotnických kongresů či seminářů i s mezinárodní účastí.

O nás

Naším cílem je vytvářet lékařům kvalitní zázemí pro práci a možnost využívat nejnovější technické prostředky a metody. Úzce spolupracujeme s českými odborníky, nejen při vývoji nových výrobků, ale i při podpoře vzdělávání na specializovaných stážích a dalších programech doma i v zahraničí.