Operační stoly, křesla chirurga, pacientská křesla
Czech English

 sk

Oční vyšetření může pomoci v prevenci mrtvice

Jednoduchý oční test pomáhá zachránit životy - slouží jako prevence mrtvice. Dle nové studie může měření oční pulsní amplitudy pomoci odhalit riziko mrtvice. Oční pulsní amplituda (OPA) je nejvyšší tlak, kterému je oko vystaveno během srdečního cyklu (systola a diastola). Pokud je průtok krve do oka moc nízký, může to značit sraženinu, která může posléze ucpat přívod krve do mozku.

Hodnotu OPA je možné naměřit při měření nitroočního tlaku dynamickým konturním tonometrem PASCAL. Více o studii se dozvíte na tomto odkazu i na stránkách AAO.

Novinky

Katarakta

Vitreo

Refrakce

Glaukom

Přístrojové vybavení

Další materiál a doplňky

Ambulance

Biomateriál

Pro děti

mapa_naweb.jpg

 

Informace

Videris s. r. o. nabízí komplexní portfolio produktů a služeb pro oftalmologii - od vlastní výroby přes distribuci, servis oftalmologických přístrojů a nástrojů, až po služby související s organizací oftalmologických a jiných zdravotnických kongresů či seminářů i s mezinárodní účastí.

O nás

Naším cílem je vytvářet lékařům kvalitní zázemí pro práci a možnost využívat nejnovější technické prostředky a metody. Úzce spolupracujeme s českými odborníky, nejen při vývoji nových výrobků, ale i při podpoře vzdělávání na specializovaných stážích a dalších programech doma i v zahraničí.