AAA

Vyšetřením očí lze odhalit celou řadu dalších onemocnění

Vyšetření očí mnozí podceňují. Přitom právě při něm lze pomocí barev, znamének a značek v oční duhovce, bělmu nebo v pokožce kolem očí odhalit až pět stovek zdravotních obtíží, včetně genetických dispozic. Oční lékaři tak mohou zachránit nejen zrak pacienta, ale mnohdy i jeho život. Více informací v článku.

Oční jóga

Alternativní cesty k lepšímu zraku: oční jóga, čínská medicína a správné potraviny. Více se dočtete v článku zde.

Duel - Plusoptix

Paní primářka MUDr. Lucie Valešová byla hostem v pořadu MINI Duel na TV Prima, kde radila ohledně prevence očních vad u dětí a screeningu přístrojem Plusoptix. Na celý rozhovor se můžete podívat zde.

 

Jedinečný simulátor očních operací mají k dispozici lékaři z Gemini

Oční klinika Gemini je první soukromou klinikou v České republice, která pro své lékaře pořídila simulátor operací Eyesi. Díky virtuální realitě mají mladí lékaři možnost „natrénovat“ si operaci šedého zákalu a sítnice mnohem dříve, než přistoupí k té skutečné. Celý článek si můžete přečíst zde.

Tento chirurgický simulátor a navíc ještě simulátor nepřímé oftalmologie mohou využít i studenti Lékařské fakulta Masarykovy univerzity v Brně. Výrobcem simulátoru je německá společnost VRmagic, která je průkopníkem ve vývoji virtuální reality a trenažérů augmentované reality pro vzdělávání lékařů.

Doc. Pašta - rozhovor

"Oči si námahou nezkazíte, brýlím se ale nevyhnete" - říká přednosta oční kliniky ústřední vojenské nemocnice Doc. MUDr. Jiří Pašta. Celý článek si můžete přečíst zde.